Informacje

Informacje

Informacje praktyczne dotyczące wyjazdu

Autokar

Autokar

Autokar posiada: klimatyzację, ekspres (w sprzedaży herbata, kawa, napoje), toaletę, DVD.

Co należy zabrać?

Co należy zabrać?

Wygodne buty, aparat fotograficzny, ew. kamerę video, parasol, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania z filtrem, ew. strój kąpielowy. Do kościołów nie wolno wchodzić w krótkich spodenkach, krótkich spódniczkach i koszulkach na ramiączkach.
W drogę zabieramy ważny paszport/dowód (dobrze mieć kserokopię pierwszej strony).

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie

Obejmuje koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków, nie obejmuje natomiast ubezpieczenia osób "w stosunku do których istniały przeciwwskazania lekarskie do odbycia podróży zagranicznej”.
Osoby takie mogą wykupić dodatkowe ubezpieczenie obejmujące choroby przewlekłe.

Kieszonkowe

Kieszonkowe

Ok. 50-100 EURO

Lekarstwa

Lekarstwa

Każdy zabiera ze sobą lekarstwa, które są mu potrzebne lub które mogą mu być potrzebne.

Sposób pakowania

Sposób pakowania

Jedna torba do bagażnika autokaru, druga torba (z rzeczami niezbędnymi podczas jazdy) pod siedzenie w autokarze; można także wykorzystać górną półkę.

 

Ubezpieczenie

Ubezpieczenia turystyczne nie są obowiązkowe, nawet w zakresie ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Jednak chcąc zapewnić sobie bezpieczne podróżowanie i spokojny wypoczynek urlopowy koniecznie należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenia turystyczne dzielą się na:

  1. osobowe: koszty leczenia assistance (dające gwarancję ochrony interesów ubezpieczonego na terenie całego świata, w każdych warunkach i z rozliczeniem gotówkowym), następstwa nieszczęśliwych wypadków, bagaż podróżny
  2. komunikacyjne: OC - zagraniczne "zielona karta", AC- zagraniczne, assistance

 

Jednym z najczęściej kupowanych ubezpieczeń przez turystów jest ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenia te mają na celu przede wszystkim przyjście z pomocą w przypadku, gdy podczas pobytu za granicą zmuszeni jesteśmy poddać się leczeniu w związku 

 

Icon Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże (282,8 KB) Icon Ogólne Warunki Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ (219,1 KB) Icon Ogólne Warunki Ubezpieczenia NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW NA TERENIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (266,5 KB)